Mýty o kloubní výživě

MÝTUS č. 1.Čím vyšší dávka, tím lépe

Není to zcela pravda. Důležité je správná dávka, ani nízká ani maximální. Velké množství lidí se zbytečně „krmí“ nadbytečnými dávkami především kolagenu. Medicínská věda zná pro každou z účinných látek správnou dávku, její navýšení již nepřináší žádný benefit navíc. Naopak může způsobit řadu i závažnějších zdravotních problémů.

MÝTUS č. 2.Přípravky kloubní výživy pro zvířata jsou vhodné i pro lidi

Ani omylem! Požadavky na kvalitu surovin pro humánní a veterinární použití jsou odlišné (způsob zpracování suroviny, mikrobiální čistota, přítomnost kovových částic atd.). Žádný z lékařů by nikdy neměl doporučit užívání veterinárních přípravků svým pacientům. Pokud si nechcete poškodit zdraví, nikdy takové produkty neužívejte a zbytečně neriskujte to nejcennější, co máte.

Potřebujete poradit? Naši experti jsou vám plně k dispozici každý všední den od 9:00 do 17:00 na čísle +420 734 753 440

MÝTUS Č. 3.Čistota a kvalita kolagenu je dána jeho původem

Další omyl. Nezáleží na tom, zda je kolagen původem vepřový, žraločí, hovězí či jiný. Ze všech těchto zdrojů se získává kolagen nebo kolagenní peptidy, které mají identickou účinnost. Podstatné je ale to, aby byl proces získávání kolagenu nebo peptidů oproštěn o drastické chemické procedury, ozařování či vymývání toxickými činidly. Tuto garanci lze získat jen u patentovaných kolagenů. S nimi jsou také prováděny klinické testy zajišťující jejich biologickou účinnost.

MÝTUS Č. 4.Co je v televizní reklamě, je vždy kvalitní a bezpečné

Ani toto neplatí. Televizní reklama neomezuje propagaci výrobků, pokud neporušují zákon o reklamě. Ten ale nezkoumá kvalitu či nekvalitu výrobku samotného. Pečlivě vybírejte především podle toho, jak daný výrobce uvádí skutečný původ použitých surovin k výrobě. „Švýcarská, německá či jiná kvalita“ , prohlášení hereckých hvězd nebo jiná podobná reklamní tvrzení často nemají reálný podklad v surovině, která je ve výrobku obsažena.

MÝTUS Č. 5.V lékárně prodávají jen kvalitní produkty

Sami lékárníci o sobě vědí, že to v mnohých případech není pravda. Ať už je na vině nezájem o moderní poznatky, převálcování reklamou a tedy zjednodušení si práce nebo jiné důvody, jsou dnešní lékárny plné nekvalitních dobře vypadajících produktů s pochybným složením. Netýká se to samozřejmě léků, ale doplňků stravy, mezi které kloubní výživa patří.

Co říkají Uživatelé přípravku GelaVis?